Ga direct naar: Homepage | Site-navigatie | Zoeken

Je bent hier:

  1. Home
  2. > IBKI
  3. > Erkenningen

Kwaliteit en betrouwbaarheid door de ogen van derden

Wij vinden het belangrijk om onze kwaliteit en betrouwbaarheid aan te tonen. Daarom worden onze producten en diensten regelmatig beoordeeld door derden. Het geeft u een objectief bewijs van onze kwaliteit en betrouwbaarheid.

ISO-9001:2008

Sinds 1999 is het IBKI ISO-gecertificeerd. BSI Management Systems B.V. voert jaarlijks de controle- en certificatieonderzoeken uit. Ons ISO-certificaat heeft betrekking op:

• ontwikkelen en verzorgen van examens;
• verstrekken van persoons- en bedrijfscertificaten en diploma’s;
• beheren van bijbehorende registers.

De conclusie van de controle-audit in juni 2010 is dat onze managementsysteem voldoet aan de gestelde norm. U kunt het BSI-rapport hier downloaden

Goedgekeurd examenleverancier beroepsonderwijs

IBKI was sinds 2003 gecertificeerd als examenleverancier voor het beroepsonderwijs. Deze verklaring ontvingen wij van het Kwaliteitscentrum Examinering (KCE).
In 2007 is het toezicht overgeheveld naar de Inspectie van het Onderwijs. In 2009 heeft de Inspectie de examenuitvoering door IBKI voor het eerst beoordeeld. Alle relevante examenstandaarden werden als voldoende beoordeeld. Dat betekent dat ROC’s met vertrouwen gebruik kunnen maken van de examenuitvoering door IBKI. Op basis van de overeenkomst met IBKI kunnen zij aan de Inspectie aantonen dat ze hoogwaardige examens hebben ingekocht.

Om misverstanden te voorkomen: IBKI levert geen examenproducten aan ROC’s. Die worden binnen Stem ontwikkeld en vastgesteld en door Stem aan alle ROC’s beschikbaar gesteld. Zie voor meer informatie de website van Stem: www.stichtingstem.nl. Het IBKI neemt wel examens af en gebruikt daarvoor de door Stem goedgekeurde beoordelingsinstrumenten.
Naar het zich laat aanzien zal de Inspectie zich voor het toezicht steeds meer richten op de ROC’s, omdat examenleveranciers zoals IBKI formeel geen partij zijn. Dat betekent dat IBKI zich zal richten op de volledige ontzorging van ROC’s in hun verantwoording tegenover de Inspectie.

Toezicht Examenkamer voor branche-examens

Voor de Branchekwalificatiestructuur (BKS) ontwikkelen wij in opdracht van OOMT examens en voeren wij ze uit bij vrijwel alle merken en opleiders in de branche. Deze examens worden erkend door de branche en leiden tot een diploma of branchecertificaat. (Voor meer informatie zie www.bksmobiel.nl.) Al deze examens staan onder toezicht van een onafhankelijke toezichthouder: de Examenkamer.

Kenniscentrum EVC erkend aanbieder van EVC-trajecten

Sinds 2007 zijn wij door Kenniscentrum EVC definitief erkend als volledig aanbieder van EVC-trajecten. EVC staat voor Erkennen van Verworven Competenties. Het biedt iemand met veel praktijkervaring maar (te) weinig diploma’s de kans zijn vakmanschap te laten vastleggen. Ook vormt EVC een prima start voor de verdere persoonlijke ontwikkeling van de deelnemer.

De Examenkamer oefent toezicht uit op onze EVC-procedures. De conclusie is dat wij onze activiteiten zeer transparant uitvoeren en goed documenteren.

U kunt het Rapport van de Examenkamer hier lezen.

Om PDF documenten te kunnen lezen heeft u Acrobat Reader nodig.

Terug naar boven