RDW en IBKI feliciteren 1000ste deelnemer bevoegdheidsverlenging tachograaf
André Schoonderwoerd, werkzaam bij Diesel Service West in Den Haag, is de 1000ste deelnemer die het examen bevoegdheidsverlenging Tachograaftechnicus heeft gedaan. RDW en IBKI bezochten hem op 25 november op zijn werk om hem persoonlijk te feliciteren.
Veel interesse voor examen
De interesse voor het examen bevoegdheidsverlenging Tachograaftechnicus is groot. Op 3 oktober 2016 is gestart met dit examen en op 2 november mocht IBKI al de 1000ste deelnemer voor het examen verwelkomen.
IBKI is door de RDW aangewezen om het examen ‘bevoegdheidsverlenging tachograaf’ af te nemen.
Bevoegdheid tachograaftechnicus vanaf 2017 verplicht
Een tachograaftechnicus mag vanaf 1 januari 2017 alleen maar een tachograaf activeren, kalibreren of controleren als hij daarvoor bevoegd is. Wie nu al als tachograaftechnicus aan het werk is kan door te slagen voor het examen bevoegdheidsverlening zijn bevoegdheid halen. Nieuwe tachograaftechnici moeten vanaf 1 januari 2017 een opleiding volgen bij de fabrikant/importeur en examen Tachograaftechnicus met goed gevolg afleggen om te mogen werken als tachograaftechnicus.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |